Rstudio - Architektura Krajobrazu Warszawa
         

Zielone ściany

Zielone ściany

Do tej pory wykonanie żywej, zielonej ściany wiązało się z poważnymi nakładami finansowymi oraz skomplikowanym procesem realizacyjnym. Nowoczesne rozwiązania sprawiają, że kontakt z bujną roślinnością, szczególnie dla ludzi z większych aglomeracji, jest bardziej dostępny i łatwiejszy niż kiedy kolwiek.

Zielone ściany stały się nową propozycją integrowania zieleni zarówno z przestrzeniami publiczymi jak i prywatnymi.

 

Dynamicznie rozwijające się, tzw. wertykalne ogrody stały się znakiem współczesnych czasów, a także wyznaczyły kierunek rozwoju dla współczesnej architektury krajobrazu. Zastosowanie roślin w płaszczyźnie pionowej wywiera olbrzymi wpływ na otoczenie w którym realizowany jest projekt. Szczególnie jeżeli zielona ściana zrealizowna jest we wnętrzu.Podstaowym atutem takich rozwiązań jest możliwość posiadania stosunkowo dużej ilości zieleni bez utraty przestrzeni podłogowej. Ponadto żywe zielone ściany działają jak termoizolacja (dzięki ewapotranspiracji roślin), rośliny wchłaniają zanieczyszczenia z powietrza oraz dwutlenek węgla, produkując tlen.

Zielone ściany są doskonałą barierą dźwiękową, a także symbolem “eko”, lecz przede wszystkim upiększają otoczenie w wyjątkowy sposób.
 

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami wprowadzenia zieleni do Państwa wnętrz oraz na tarasy i balkony. Szczególnie polecamy zapoznanie się z naszymi trzema wersjmi zielonych ścian: midori DIY, moss - ściany z mchu, oraz ogrody wertykalne.

designed by Agencja Reklamowa eightcreate

O nas Współpracujemy z Projekty Zielone ściany
Rośliny Pielęgnacja terenów zieleni realizacje kontakt

Rstudio
Walecznych 18/4
03-916 Warszawa
tel. 604 569 065
hello@rstudio.pl